inwestowanie w OZE

inwestowanie w OZE

Szukam dobrego wykonawcy OZE, fotowoltaika głównie + pompa ciepła na Pomorzu. Będę najbardziej wdzięczny za jakieś konkretne komentarze ze wskazaniem ekip i co robiły.

dermuster

Posty: 1

 
Oczywiście, że warto zainwestować, bo to nie są jakieś ogromne pieniądze. Wyrobisz się spokojnie w 30 000 zł, może nawet mniej, zależy od wielkości. Z preferencyjnym kredytem zero obciążenia budżetu domowego.

Yuri20

Posty: 3

 
Wiadomo, że płacisz na początku więcej, ale przy niewielkiej inwestycji to nie są jakieś ogromne pieniądze, a panele jednak podnoszą cenę nieruchomości. Konserwacja też coraz mniej skomplikowana, więc wad inwestycji nie dostrzegam.

Nikuś23

Posty: 5

 
Możesz oszacować mniej więcej dotację na farmy fotowoltaiczne przez https://amonraenergy.pl/, a według mnie się opłaca, nawet pod przekazanie kolejnym pokoleniom. Od kilku lat już panele charakteryzują się coraz wyższą wydajnością i minimalnymi potrzebami serwisowymi. Akurat u nich masz do czynienia z pełną gwarancją producenta, marka Corab głównie.

esdoen1

Posty: 2

 
W tych nowych rozliczeniach prosumentów pewnie zostawią wybór, czy chcesz zostać w starym systemie, czy dołączyć do nowego, więc bez strachu na razie.

labuh

Posty: 12

 
Niemcy się praktycznie całościowo przestawiają na zieloną energię i z czasem to będzie wyznacznik konkurencyjności całych gospodarek, więc z tego powodu warto o takich tematach myśleć już teraz.

MisiekKce

Posty: 6

 
Ewentualnie zrób sobie na początku mniejszą instalację, a później rozszerzysz. Akurat przy panelach nie ma z tym większych problemów.

Jasio234

Posty: 5

 
Podobno w tych nowych zasadach rozliczeń prosumentów i tak jakieś gwarancje zostawią, więc nie masz się czego obawiać właściwie.

wiesław11

Posty: 14