Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna z naprawdę mocnego i trwałego styropianu jest mi potrzebna. Ktoś coś? Możecie podpowiedzieć jakiegoś producenta, sklep itp.? Głównie zależałoby na gzymsach pod dach i pod balkon. Oczywiście przy takich dekoracjach odporność na warunki atmosferyczna to kluczowa sprawa. Z jakimi materiałami macie dobre doświadczenia?

Marioleczka

Posty: 5

 
Ja muszę listwy przypodłogowe wymienić, bo te co są to już od dawna wyglądają po prostu źle. Ale tak jakoś nie było ostatnio okazji żeby się nimi zająć. Inne rzeczy się wymieniało a o takim drobiazgu człowiek zapominał.

esdoen1

Posty: 30

 
Trzeba sobie dokładnie sprawdzić jakiej klasy jest styropian przy takiej sztukaterii. Jeśli chodzi o elementy elewacyjne to tam musi być specjalna warstwa zewnętrzna mocniejsza wyłożona żeby sobie dekoracja z pogodą była w stanie poradzić.

66666

Posty: 20

 
Nie wiem jak zewnętrzne, ale wewnętrzną sztukaterię w wysokim standardzie robi Perfect Styr ze strony perfectstyr.com.pl. Dużo zakupów jeśli chodzi o takie materiały u nich robię i jeszcze się nie zdarzyło żeby mi jakiś szmelc dostarczyli. Nowe, mocne, trwałe elementy, wyjątkowo wygodne w klejeniu czy malowaniu. Teraz można się rzeczywiście taką sztukaterią w aranżacji wnętrz trochę pobawić, kiedyś aż takiej dużej dostępności kształtów nie było.

21gregorek

Posty: 33

 
Firma mojego kolegi takie dekoracje kładzie ale skąd oni sztukaterię kupują to nie mam pojęcia. W każdym razie widziałem kilka ich realizacji i naprawdę fajnie to estetycznie wygląda. Głównie mam na myśli wykończenia wnętrz.

namok

Posty: 10

 
Nie wiem gdzie taki styropian robią na dobrym poziomie. Raczej jako firma tego typu dekoracji nie robimy, bo też za dużego zainteresowania sztukaterią jakoś u nas w okolicy nie ma. Ludzie zdecydowanie wolą inne dekoracje. Każdy ma jakiś swój gust.

Gubuś234

Posty: 5

 
Mam zamiar zrobić sobie dekoracje z takiego styropianu ozdobnego w domu, ale właśnie sęk w tym, że nie wiem na jaką, w sensie – czyją sztukaterię się zdecydować. Producentów jest co najmniej kilkunastu na polskim rynku dostępnych z tego co widziałem.

gruszeczka6

Posty: 18

 
Zastanawiam się nad sztukaterią zewnętrzną, ale trochę się boję na ile taki styropian sobie z pogodą poradzi. Deszcz, śnieg, grad, słońce, mróz – wiadomo jaka jest pogoda w Polsce, bardzo wymagająca i też dla takich dekoracji nie za przyjazna.

wrrraak22

Posty: 10

 
Jak myślicie, czy zupełny laik, który jedyne co w domu wykładał to panele poradzi sobie z montażem sztukaterii? Jak to u was wyglądało? Udało się bez problemów skleić elementy, żeby to miało ręce i nogi?

Jasio234

Posty: 7

 
Ile tak w ogóle taka sztukateria do wnętrz potrafi kosztować? Drogie są to dekoracje i czy tak generalnie lepiej jest zapłacić więcej, czy można sobie spokojnie tańszym kosztem takie listwy kupić i też powinno być jakościowo ok?

Asd7

Posty: 24